Select Location: 

View Entire Trip

Share |

[x]

Give a Gift of Full membership to this member!

Tuesday 2 Feb 2010
pierre south dakota, USA

De rodeo

De Rodeo.

Er zijn verschillende soorten rodeo. Ik kende alleen rodeo op een stier, maar je hebt dus ook rodeo te paard en rodeo met een paard vee te vangen, en nog meer.....waar ik eerder over vertelde volgensmij.

Ik heb ranchrodeo gezien: een team van vier cowboys te paard. een kudde stieren met ieder hun eigen nummer op de rug liepen in de begrensde ruimte waar ook de cowboys waren. Het was aan het team om, na het horen van één nummer stier deze te vangen met de lassos te paard. Hier zaten ook hele interessante regels aan verbonden, er waren bloody mooie paarden(&mannen....oeps, slik...mam, je hebt niets gehoord!) en er was zelfs een team lakotamannen die het erg goed deden,totaal op hun eigen manier.... Was erg gaaf. 

Ranch rodeo
Ranch rodeo

 

 

 

 

 

 

O er deden ook vrouwen mee ;)

't lijkt me wel wat.

 

in de middag ben ik naar the journey museum gegaan vol interesante weetjes over de geschiedenis van dino's, indianen en cowboys...vooral indianen.... Erg mooi.

 

in "de straat"van Rapid City.....een lakota sprak me aan. Door z'n onverzorgde uiterlijk zullen de meeste mensen weggelopen zijn, maar ik kon het niet laten een gesprek met 'm aan te gaan. Hij liet me zijn id zien en een prachtige stenenbeeld in het raam van een prachtige indianenwinkel....daar op het kaartje stond dezelfde naam. Nog weet ik niet of deze man een vervalste id had of de waarheid sprak.....Ik heb de strijd in mezelf om 't antwoord opengelaten en ging de indianenwinkel in waar ik een lakota van de rosebudreservaat ontmoette....een erg aardige man genaamd Frank die me vroeg of de man me had lastiggevallen. Hij moest lachen toen ik 't verhaal vertelde en we raakten in gesprek over de strijd die nog altijd een beetje heerst tussen de amerikanen en indianen. Hij heeft me doen realiseren dat zij niet zo anders zijn als wij......waar hun de oorlog hadden met de amerikanen hadden wij de oorlog met de duitsers vertelde hij me. We bedankte elkaar voor deze ontmoeting zoals iedereen hier doet.....en ik vanuit de grond van m'n hart. Ik geniet.

 

Na een kop thee, een dikke vette te grote brownie en het klaar maken van wat boodschappen. ontmoette ik barb die me meenam naar the firehouse (een brandweerkaserne als restaurant). Cindy (haar schoonzus, die ik al eerder ontmoet heb) kwam langs samen met kathy (haar nichtje die me graag wilde ontmoeten) om met ons te eten en samen te genieten van mijn laatste nachtje rapid city. 't was lachen, gieren, brullen. Erg gezellig.

3 february,

s ochtend vroeg met de bus terug van rapid city naar pierre.... Enigste puntje....in Vivien zou ik 4 uur moeten wachten om terug te komen in Pierre. Van de hele bustocht die drie a vier uur duurde moest ik het laatste half uur rijden dus een stop maken van vier uur.

TIjdens m'n stop, met m'n laptop op schoot, het eerste half uur vol makend met selecteren van foto's stond ik met een mond vol tanden. Paul stond recht voor me. Hij had rekening gehouden met de 4 uur wachttijd en nam me mee in z'n vet coole wagen.

In zijn lunch pauze had hij gewoon moeite gedaan voor mij om me op te komen halen! Wauw

Onderweg vertelde ik 'm dat ik graag met m meekwam naar het ziekenhuis waar hij werkt. Hij gaf me een rondleiding en liet me iedereen ontmoeten.....zelfs het hoofd van het ziekenhuis.

 

Dawn vertelde me laatst dat het hoofd van toerisme hier in pierre me graag wilde ontmoeten en of ik morgen mee wil gaan om meer over mezelf en nederland te vertellen in een klas vol kiddo's. Dus Ik ben benieuwt.

warmly,

 

iris

 

 

 

 

9 Comments for this Travel blog entry

mama Says:

8 February 2010

vond t echt fijn je stem te horen. wel een beetje gek zo met zijn allen via de skype te kletsen. Ik weet niet of het helemaal is goedgegaan. Mooie foto's Iris. Vergeet je de jerrycan benzine niet?
xxxxxxxxxxxx

gallopinamerica Replies:

14 February 2010

Ik heb er aan gedacht. maar vind 't t gevaarlijk. Maar elke halve tank weer tanken....gaat prima tot nu toe.

Caroline Says:

5 February 2010

Hi Girlie,
Ook als t goed gaat skypen wij toch midden in de nacht..hahahaha met echoooo..hihihi.
En hallooo jij bent positief dus......maak jij van niets nog iets.....enjoy life en geef wat jezelf wilt ontvangen. Dikke kus..ik zet mijn skype aan hahaha

Gemma Says:

4 February 2010

Hé Iris,
Leuk hoor je travelyournal!! Ria vroeg of je haar ook een mail wilde sturen, beaunita@kpnmail.nl
Nog veel reisplezier! Liefs Gemma.

gallopinamerica Replies:

5 February 2010

Thanks gemma.
Anders had ik niet geweten dat er iets verkeerd ging met haar email....en dan had ze m'n verhalen en foto's moeten missen. had haar namelijk wel toegevoegt.

Veel fun met mijn reisverhalen.....er is genoeg te lezen ;)

liefs
iris

Eva Says:

4 February 2010

Het is zooo raar om te lezen over plekken waar ik zelf ook ben geweest zoals Mount Rushmore... het is alleen een stuk kouder op jouw foto's hahaha

gallopinamerica Replies:

5 February 2010

Ja, er zijn niet veel toeristen die een witte mount rushmore foto hebben....met een zonnetje op je huid schijnend. + je eigen prive trail, guide en film haha :D

mama Says:

4 February 2010

jemig Iris, jij maakt mee wat een ander in zijn leven waarschijnlijk niet zal meemaken. Geweldig. Dit is ook wat ik wens voor je een reis die je nooit meer zult vergeten. Zulke mooie ervaringen gaan mee in je leven. liefs en een dikke knuffel

gallopinamerica Replies:

5 February 2010

Lieve mama....dat is zeker waar. Ik geniet er ook met volle teugen van. En ik heb me gerealiseerd.....i'm a lucky girl......met al het geluk aan mijn zijde....maar ik denk dat ik zelfs in mindere tijden van iets negatiefs 't om kan zetten tot positiefs. x

maluwalupalu Says:

4 February 2010

iris, mega-superstar! heel leuk. je weet jezelf wel te redden dus! heb je al paardgereden? en je lasso al gebruikt ;P
liefs

gallopinamerica Replies:

5 February 2010

Nou....die lasso kan ik hier wel gebruiken......voor catching cuty cowboy....heb er maar ééntje nodig...hihh joking.
ja 't gaat hier heel lekker.

Lennart Says:

4 February 2010

Tjemig de pemig, Iris! Wat een avonturen! Ben jaloers, en geniet van je fotos en verhalen! Ik ben blij dat je je daar zo goed vermaakt!
Pas goed op jezelf!
Liefs, L,
en een twiet van Gerritje!

gallopinamerica Replies:

5 February 2010

Dank je lennart..
Ik geniet er van en hoop dit ook een beetje bij jou en de anderen over te brengen. Big kiss to Gerritje en mayke...en voor jou smak smak kiss kiss

Kim Says:

4 February 2010

Hey zusje,

je lijkt wel een bekendheid daar! Klinkt super leuk. Geniet ervan en goede reis morgen.

dikke x

gallopinamerica Replies:

5 February 2010

Ja dank je.... Dat zal ik zeker hebben.
Te jammer dat we niet konden skypen vandaag. Helaas pindakaas. Misschien lukt t in utah. Maar geniet iig van al m'n verhalen. Dikke kus

caroline Says:

4 February 2010

Hoi Lieverd,
Wat GAAAAAAAAAAFFFFFF..echt geweldig de avonturen die je meemaakt.
En wat een lieve mensen die je onderweg tegen komt. Lieverd ENJOY. Geniet hier mee. Dushi is gisteren geopereerd 12 tanden en kiezen verwijderd!!! Voelt zich nu redelijk.xxx

gallopinamerica Replies:

5 February 2010

Goed te horen dat 't beter gaat (van je mail van 4 februarie) Ja ik heb 't zeker getroffen!

dikke smakkerd,
Als er iets is.....dan laat je 't weten he....dan ga ik meteen met je skypen zelfs midden in de nacht ;)

mijn reis

Travel blog by gallopinamerica

 


28 january is het zover. Het begin van mijn reis door het natuurgebied van America. Trekkend door South Dakota, Utah en Arizona. Tot over een week! dan beginnen m'n blogs/notes.

visitors: 1,328

Currently in:

tuscon, USA

Photo Album

  • uitzicht...

    pierre south...

    USA

    uitzicht vanuit Dawn&Paul´s huis
  • Capitol State...

    pierre south...

    USA

    Capitol State building
  • De dam bij...

    pierre south...

    USA

    De dam bij missouri river
  • rodeo...

    pierre south...

    USA

    rodeo center(museum) south dakota